Altın Kelebek Ödüllerine Leyla ile Mecnun tepkisi

Yazan: 12 Haziran 2012  
Kategori: Manşet, Multimedia

Hürriyet Gazetesi’nin düzenlediği Altın Kelebek Ödülleri’nde Leyla ile Mecnun dizisine herhangi bir ödül çıkmaması Twitter’da geniş yankı uyandırdı.

Bütün ödülleri Kanal D’de yayınlanan “Yalan Dünya” dizisi alınca twitter’da oldukça büyük tepki topladı.

İŞTE O TEPKİLER

Türkiye’nin en çok olay olan, belki de en çok izlenen dizisi olan Leyla ile Mecnun un ödül almadığı törene tören demem

yanı şimdi leyla ile mecnun dizisi odul ıcın komedi dalında oy almadı mı yoksa kendi kanalınızın dizi sıne torpıl mı gectınız

#altinkelebek ‘de leyla ile mecnun’a da bi ödül verilmezse ayıp ederler gerçekten..

Leyla ile mecnun neden hic odul almadi olmadi cik

en iyi komik yerli dizi nasil yalan dunya olur ya bariz leyla ile mecnun ayiptir şike var bence 😐

Leyla ile Mecnun’a odul gelmemesine sasirmiyoruz. Cunku biz L&M’ciler zaten kelebek okumuyoruz. #altinkelebek hadi oynayin kendi aranizda.

Tekrardan anlamış olduk leyla ile mecnun gönüllerin dizi…

Şike var bu #altinkelebek te. Yalan Dünya bütün ödülleri topladı, Leyla ile Mecnun ödül alamadı. Böyle iş olmaz!

Sevgili #altinkelebek ödüllerinin kime verileceğine karar veren beyinler, bu ülkede Leyla ile Mecnun diye bi’dizi var, Behzat Ç. var. Öptüm.

Leyla ile Mecnun ve Behzat Ç’nin adını anmayan kelebeğin ömrü bir gün bile sürmez la. İlkokul müsameresi gibi zaten. #altinkelebek

Leyla ile Mecnun’un ödül alamamasına tepki olarak yarın Kanal D’nin kapısının önüne siyah çelenk koyuyorum. Hain düşman al sana kurşun!

En iyi komedi dizisi dalında Leyla ile Mecnun’u yok sayan #altinkelebek ödüllerini kınıyorum

#altinkelebek en iyi komedi “yalan dünya”! Siz ödüllerin dizisi olun, Leyla ile Mecnun gönüllerin dizisi olmaya devam edecek.

Yorumlar

"Altın Kelebek Ödüllerine Leyla ile Mecnun tepkisi" için 13 yorum

 1. kmarasli on 12 Haziran 2012 13:27 ]

  cok güzel bir dizi her hafta sabirsizlikla bekliyoruz.bence gelmis gecmis en komik dizilerden biri. ödül aliyor almiyor hic onemli degil. onemli olan dizinin kaliteli ve komik olmasi. iste leyla mecnun boyle bir dizi.belli kanallarin ödül törenlerinde kendi dizilerine ödül vermesi ve L&M yi görmezliklten gelmesi çok saçma. L&M sevgisi ödülle ölcülmez.ismail abi ve mecnun cok komik. bazen güldürüp bazen hüzünlendiriyorlar.aslinda dizi bizim milletimizi anlatiyor.sevgiyi,saygiyi,dostlugu, beraber gülmeyi beraber aglamayi. herkesin eline saglik. nice eyla mecnunlu sezonlar izlemek dilegiyle.:))

 2. Laura Flarance on 12 Haziran 2012 18:06 ]

  ya ben de lmciyim ama şöyle bir şey var; biz kelebek okumuyoruz demişsiniz ya, zaten ödüllerin nereye gideceğini kelebek okurları belirliyor. lmciler okumuyorsa onlar neden oy versin o zaman, böyle de bir çelişki var bence.

 3. Emre on 12 Haziran 2012 18:37 ]

  L&M hayatın kendisi onlarınki yalan dünya.

 4. Ali on 13 Haziran 2012 06:44 ]

  Tepkiye hiiç gerek yok..Adamlar kendi kendilerine ödül verip birinci seçiyorlar..Doğan holdingin etkisinde bir ödül töreni,Doğan holdingin kanalları Doğan holdingin dizileri..Kalkıp da TRT ye ödül verselerdi işte o zaman garip olurdu..Bu Leyla İle mecnunun kalitesinden hiç mi hiç birşey eksiltmez

 5. erman on 13 Haziran 2012 14:14 ]

  oduller verilirken bi ara dikkat ettiyseniz sarp apakmıdır nedir o adam ismail abinin meshue lafını soyledi ”olaylar olaylar” 😀 o bile bi mesajdı bence l&m ye buyuk haksızlık edildigine

 6. cevahir on 13 Haziran 2012 21:05 ]

  Ben daha önce Antalya ödüllerine çok şaşırmış ve tepkimi buraya yazmıştım. Çünkü açıkçası oradaki yarışmanın tarafsız olacağını sanmıştım. Ama orada da başka şeyler, birtakım reklam-medya ilişkileri varlığını hissettirdi ve ödüller yine belli kanallara gitti.

  Fakat bu Altın Kelebek ödüllerinde durum biraz farklı. Çünkü bu, belli bir medya grubunun düzenlediği bir yarışma. Her ne kadar, gazete okuyucularının oylarıyla belirlendiği izlenimi veriliyor olsa da, bunun böyle olmadığını ve olamayacağını bilmemiz gerek.

  Birkaç hafta önce bir arkadaş bu sitede yazmış ve ‘Altın Kelebek ödüllerinde L&M için oy kullanın’ çağrısında bulunmuştu. Ben de ona karşılık olarak, ‘oy verelim ama boşa gider, çünkü Doğan Medya grubundan L&M’ye ödül çıkmaz’ diye yazmıştım. O yüzden sonuçlara şaşırmış değilim. Ama doğrusu, önemsemiyorum da. Zira, Doğan Medya’ya ait bir gazetenin düzenlediği yarışmada, Doğan Medya’nın tv kanallarındaki dizilerin bol bol ödül almasının şaşılacak yanı yok.

  Hiçbir medya grubu, kendi kanallarının ya da yakın ilişkide bulunduğu grupların yapımları dururken, diğer kanallara ödüller vermez. Hele, kendi yapımlarını ezip geçen L&M gibi rakip çalışmalara hiç mi hiç ödül vermez.

  Tv dünyası, bizim hayal bile edemeyeceğimiz büyük paraların döndüğü bir alandır, bunu unutmayalım. Böyle bir ortamın merkezinde ve çevresinde dönen ilişkilerin de, onun kendi özgün yapısına uygun olmak mecburiyeti vardır. Aksi takdirde, o büyük paralar boşa gider, paraya tapanların dünyasında da asıl kıyamet o zaman kopar… Ayrıca, Doğan Medya’nın, pek çok alanda ticari nitelikli sektörel faaliyetleri olduğu düşünülürse, bu ilişkilerin kaçınılmaz hedefler ve sonuçlar doğuracağı kesindir.

  Türkiye’de ödül ve değerlendirme sistemlerinin nasıl birtakım çıkar ilişkileri üzerinden yürüdüğünü artık herkes biliyor olmalı. Örneğin, Yalan Dünya gibi bir şaklabanlığın sık sık ödül alması, bu ödül değerlendirme işleyişinde sanatsal kaygılara hiç yer olmadığını kanıtlar niteliktedir.

  Bence bu bir yarışma falan değil, bu gerçek anlamda bir danışıklı dövüş ya da karşılıklı bir güzelleme… Bu durumu çok güzel özetleyen bir özdeyiş var Türkçemizde: “Körlerle sağırlar, birbirini ağırlar…” Mesele tam da bu sözlere uygun düşen türden. O yüzden hiç üzülmeyelim.

  Bırakalım kendi aralarında eğlensinler, egolarını tatmin etsinler, cüzdanlarını şişirsinler… Bırakalım ünlü dizi yapımcımız ‘mavi gözlü cadı’ kendi grubundan aldığı bol ödüllerle Polyannacılık oynasın.

  Biz, L&M’nin o sıradan, samimi, sevgi ve hüzün dolu hayatlarına o kadar aşinayız ki, Altın Kelebek gibi, altınla, parayla sarmaş dolaş olan, şüpheli ilişkilerin derinliklerinde olamayız, olmak da istemeyiz. Bizden uzak dursunlar… Gölge etmesinler, başka ihsan istemeyiz…

  L&M kendini bu toplumun yüreğine kazımayı başarmış bir yapım. Öyle, şapşalların birbirine yalakalık yaptığı ödüllere itibar etmiyoruz.

  Bence, tüm zamanların en iyisi: Leyla ile Mecnun

 7. iska on 14 Haziran 2012 14:26 ]

  ben konuya dizinden erdal bakkal bir repliği ile tavrımı ortaya koymak istiyorum :

  Leyla ile Mecnun a ödül vermeyenin anası babası ölsün. Hadi vermeyinde göreyim ben diyeceğimi dedim.

  Not:
  hatırlamayan arkadaşlarımız için Arda nın babası mahalleyi yıkmak için ekiplerle geldiği zaman ki repliği

 8. aylin on 14 Haziran 2012 15:40 ]

  ‘Mommo-Kız Kardeşim’ filmi ile ulusal ve uluslararası birçok festivalde büyük başarılara imza atan yönetmen Atalay Taşdiken, yine bir Anadolu öyküsü olan ‘Meryem’ için Konya’da motor diyecek.

  Bir kasaba öyküsünün anlatılacağı sinema filminde ‘Meryem’ karakterini ekranın fenomen dizisi ‘Leyla ile Mecnun’un ‘Sedef’i Zeynep Çamcı oynayacak. Filmde Zeynep Çamcı’nın yanı sıra Mehmet Usta, Zerrin Sümer, Yeliz Akkaya ve İsmail Hacıoğlu da rol alacak. Film, bir kasabada yaşayan 17-18 yaşlarında güzelliği ile herkesin dikkatini çeken Meryem’in kısa süren evliliğini ve dramını konu alıyor.

 9. Muhammed on 14 Haziran 2012 21:19 ]

  TRT’ye bi önerim olacak seneye altın trt ödülleri diye neticeden bişey uydursalar başta Leyla ile Mecnun olmak üzere seksenler avrupa avrupa gibi dizilere ödüllere boğsalar…

 10. Turgay on 16 Haziran 2012 15:15 ]

  Leyla ile Mecnun gerçekten mükemmel bir komedi dizisi. Ve bencede En iyi komedi dizisi. Ama son bölümlerdeki senaryodan bir çok izleyici memnun değil. Mükemmel bir sezon finali yaptılar ama yayınlandığı gecede reyting sıralamasında sadece 49. olabildi.
  Bende Leyla ile Mecnun dizisinin ödül almasını çok isterim ama son zamanlarda izleyici oranı düştü galiba en büyük neden de bu.

 11. mustafa on 30 Haziran 2012 23:04 ]

  L&M’nu anlamak herkesin harcı değil. onlar daha yüzeyselliği tercih ediyolar o yzdn şaşırmadım. yalan dünyada gzl dizin tabi hakkızlık etmemek lazım

 12. Semih on 20 Temmuz 2012 09:07 ]

  Biz ”Öpüşelim mi?” dendiğinde değil çöllerde yalnızken buluruz aşkı.
  Bu yüzden onların anlamasını bekleyemiyorum, ne de olsa yalan dünya!

 13. Arçelik Servisi on 21 Ekim 2016 02:18 ]

  hürriyet gazetesi zaten ideolojik kararları meşhurdur. onların karaları masada alınır uygulanır.


Yorumunuzun yanında istediğiniz resmin görünmesini istiyorsanız gravatar edinin!